رفتن به محتوای اصلی

معرفی کتاب نگرشی نو به غذا

درباره کتاب نگرشی نو به غذا و گیاهخواری

کتاب نگرشی نو به غذا ؛ بیش از صد پزشک در مورد گیاهخواری کامل (وگانیسم) چه می‌گویند؟ ، کتابی سراسر از تجربه‌هاست. نویسندگان کتاب، امی لی گودمن و شوشانا کسل،  با مطالعات و مصاحبه‌های مختلفی که با برترین متخصصان در سراسر جهان داشته‌اند، به صورت علمی نشان می‌دهند که گیاهخواری و وگانیسم کلید زندگی سالم است. تمرکز اصلی کتاب بر بهبود سلامتی و از بین بردن بیماری‌ها بر پایه این نوع سبک تغذیه‌ای است. علاوه بر آگاهی دادن به عموم مردم در این خصوص، هدف دیگر نویسندگان آگاهی دادن به پزشکان به خصوص در شهرهای کوچک در مورد اهمیت تغذیه گیاهخواری است.

جذابیت اصلی کتاب بیان کردن اطلاعاتی کاربردی و نه صرفاً تئوری در این خصوص است و در سراسر آن شما می‌توانید به صورتی واقعی از تاثیر گیاهخواری بر سلامت افراد مختلف آگاه شوید.

ردپای تجربیات نویسندگان در کتاب نگرشی نو به غذا

دلایل نوشتن این کتاب توسط نویسندگان آن نیز جالب توجه است. کتاب با داستان‌های نویسندگان و تجربیات آن‌ها در خصوص دلیل روی آوردنشان به تغذیه سالم گیاهی شروع می‌شود. خواهر امی لی گودمن، یکی از نویسندگان کتاب،  در سن 9 سالگی به بیماری آرتریت روماتوئید ناتوان‌کننده نوجوانان مبتلا شد و پس از روی آوردن به حذف لبنیات از رژیم غذایی خود، توانست بیماری خود را درمان کند. این موضوع باعث شد که تمام خانواده او رژیم غذایی گیاهی را  اولویت خود قرار دهند. در حال حاضر امی لی، یکی از بنیانگذاران شرکت غذایی گیاهی Zibble در آمریکاست.

مادر دیگر نویسنده کتاب، شوشانا کسل، هم برای بهبود بینایی خود و اصلاح آن بجای درمان جراحی، یک رژیم غذایی وگان را در برنامه خود قرار داد و به این شکل توانست بینایی خود را اصلاح کند. جالب است بدانید تخصص اصلی شوشانا کسل، امور مالی است اما او بر پایه تجربیات خود، رژیم غذایی گیاهی را پایه اصلی زندگی‌اش کرده است. 

این دو نویسنده، در برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی بسیاری در خصوص گیاهخواری و تغذیه سالم در آمریکا شرکت کرده‌اند. همچنین تعداد قابل توجهی مصاحبه با پزشکان و دانشمندان برجسته در خصوص اینکه چگونه انتخاب‌های غذایی ما با سلامتی و بحران‌های زیست محیطی ارتباط دارد، انجام داده‌اند. مواردی که بخش اصلی کتاب نگرشی نو به غذا را تشکیل می‌دهد. 

کتاب نگرشی نو به غذا و دیدگاه 100 پزشک

کتاب نگرشی نو به غذا و دیدگاه 100 پزشک

در این کتاب با تکیه بر نظرات 100 پزشک متخصص شناخته شده و ورزشکار نخبه از سراسر جهان، راه‌حل‌هایی ساده برای داشتن بدنی سالم، قوی ارائه می‌شود.راه‌حل‌هایی بر پایه کاهش مصرف گوشت و توجه به گیاهخواری. طبق نظرات ارائه شده در کتاب نگرشی نو به غذا علی‌رغم اینکه در دید عموم مردم، گوشت و لبنیات یکی از پایه‌های سلامتی است؛ روی آوردن به مصرف گیاهان و رژیم غذایی طبیعی را جایگزین مهم این نحوه مصرف مواد غذایی برای انسان بیان می‌کند.

تجربیات موجود در این کتاب نشان می‌دهد که چگونه می‌توان با در پیش گرفتن مصرف مواد غذایی طبیعی از بیماری قلبی و دیابت جلوگیری کرد، زندگی بدون درد و دور از مشکلات ناشی از بیماری آرتریت داشت و حتی از آلزایمر و ابتلا به سرطان پیشگیری نمود. آنچه می‌خوانید توجه دادن به مصرف محصولات حیوانی به عنوان عامل اصلی بیماری‌هاست و در این کتاب ثابت شده است که به طور قطع یک رژیم غذایی گیاهی قدرت معکوس کردن روند بیماری‌ها و پیشگیری از مشکلات سلامتی در دنیای امروزی را دارد. نظرات پزشکان نیز تأیید می‌کند که انتخاب نوع غذای مصرفی رابطه مستقیم با سلامتی و شادابی ما دارد.

نکته جالب توجه، تجربیات ورزشکاران حرفه‌ای در این کتاب است که دستیابی به اوج عملکرد خود را پیروی از رژیم گیاهخواری و دوری از مصرف گوشت و لبنیات بیان می‌کنند.  

این تجربیات نشان می‌دهد که تغییر آنچه می‌خوریم این قدرت را دارد که زندگی ما را نیز تغییر دهد و این موضوع با تکیه به رژیم غذایی گیاهخواری قابل دسترس است. به عبارتی همه چیز با شجاعت تجدید نظر در مورد غذا شروع می‌شود.

 تجربیات ورزشکاران حرفه‌ای در کتاب نگرش نو به غذا : دستیابی به اوج عملکرد خود را پیروی از رژیم گیاهخواری و دوری از مصرف گوشت و لبنیات بیان می‌کنند.  

 سرفصل‌های اصلی کتاب نگرشی نو به غذا

کتاب، به صورت دسته‌بندی شده شامل 100 مقاله مختلف در موضوعات مختلف سلامتی و تغذیه است. فصل‌های ابتدایی در مورد مشکلات سیستم پزشکی امروز و رژیم غذایی مردم آمریکا صحبت می‌کند. در فصل‌های دیگر هم  به نقش تغذیه گیاهی در موضوعات خاصی مثل تغذیه ورزشکاران، مشکلات و بیماری‌های مردان و زنان، اختلالات گوارشی، چگونگی ساختن مفاصل قوی  و پیشگیری از سرطان می‌پردازد. با اطلاعات موجود در این کتاب می‌آموزید که چگونه از گرفتار شدن در دام بیماری‌های مختلف با استفاده از سبک تغذیه‌ای گیاهخواری جلوگیری کنید و یا اینکه روند بیماری را معکوس کرده و سلامت خود را بازیابی  نمایید.

نگاهی به سرفصل‌های اصلی کتاب، راهنمای خوبی برای علاقمندان در تهیه آن است:

مقدمه: بنای این نبوده که ما بیمار باشیم

فصل اول: بیماری‌ها شرایط عادی جدید هستند!

فصل دوم: چه چیز در دانشکده‌های پزشکی فراموش شده است

فصل سوم: گذری بر بدن ما

فصل چهارم: ورزشکارانی که از گیاهان قدرت گرفتند

فصل پنجم: درمان موقتی چاره التهاب نیست

فصل ششم: یک مشکل قلبی

فصل هفتم: فقط آقایان بخوانند

فصل هشتم: دیابت، تو مرا گمراه می‌کنی

 سرفصل‌های اصلی کتاب نگرشی نو به غذا

فصل نهم: سرطان گرانمایه

فصل دهم: خطرات مصرف لبنیات

فصل یازدهم: استخوان‌های محکم، مفاصل قدرتمند

فصل دوازدهم: زندگی بر وفق مراد با دستگاه گوارشی سالم

فصل سیزدهم: فقط بانوان بخوانند

فصل چهاردهم: تغذیه درست کودکان

فصل پانزدهم: انسان‌های فرآوری شده

فصل شانزدهم: از شر برنامه‌های غذایی راحت شوید

فصل هفدهم:راه‌های جلوگیری از پیری پوست

فصل هجدهم:آلزایمر را فراموش کن

فصل نوزدهم: فکر نکن، فقط بخور

فصل بیستم: آینده ما

در صورت تمایل به اطلاع از زیر فصل‌های کتاب می‌توانید فایل موجود در این لینک را دانلود کنید. 

کتاب نگرشی نو به غذا را از کجا تهیه کنم؟

این کتاب برای کلیه گیاهخواران و علاقمندان به این نوع سبک تغذیه‌ای که به دنبال درمان بیماری‌های خود به این روش هستند و همچنین کسانی که بدنبال انگیزه لازم برای روی آوردن به گیاهخواری هستند، انتخاب بسیار خوبی می‌باشد. در حال حاضر چاپ اول این کتاب توسط فاطمه ندیم در سال 1400 و در 582 صفحه، قطع وزیری ترجمه شده و انتشارات فرهنگ نور آنرا منتشر کرده است. پیش از این کتاب‌های دیگری در زمینه سبک تغذیه گیاهخواری با ترجمه خانم ندیم مثل  “خود درمانی کولیت و کرون” و کتاب “گوارش بهینه”  ترجمه شده است و ایشان مترجم شناخته‌شده‌ای در این زمینه هستند.  این کتاب در حال حاضر در کتابفروشی‌ها قابل دسترسی است.

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.