رفتن به محتوای اصلی

چیپس میوه یا میوه تازه، آیا بهتر یا بدتری هم وجود دارد؟

میوه‌های خشک یا همان چیپس میوه مثل کشمش، آلو، زردآلو و انجیر قرن‌هاست که در سراسر جهان مورد مصرف قرار می‌گیرند. نکته جالب شواهد موجود از خشک کردن میوه‌ها به عنوان وسیله‌ای برای نگهداری و مصرف طولانی مدت از دیرباز و سال ها پیش از میلاد مسیح است. این یعنی اهمیت میوه خشک به عنوان یک تغذیه روزمره از سال‌ها پیش تا به امروز. البته در آن زمان میوه‌ها در آفتاب خشک می‌شدند؛ هر چند در حال حاضر هم بویژه در بسیاری از روستاها خشک کردن در آفتاب یک روش مرسوم است، اما فناوری‌های صنعتی روش‌های بسیار دیگری را توسعه داده‌اند. روش‌هایی مثل خشک کردن در خلاء، خشک کردن انجمادی، خشک کردن با مایکروویو و خشک کردن غیر مستقیم با گرما همه و همه فعالیت‌هایی هستند که برای تولید چیپس میوه و برای اینکه کیفیت و مواد مغذی در حد بالایی حفظ شود بکار می‌روند.
اما همیشه سوال‌هایی وجود دارد که بین این دو محصول کدامیک ارزش تغذیه‌ای بالاتر دارند و آیا مثلا می‌توان گفت میوه تازه بهتر از چیپس میوه است یا برعکس؟

چیپس میوه یک پکیج جمع و جور و مغذی
همان طور که مشخص است در طی خشک شدن میوه و تولید چیپس آن، آب میوه خارج می‌شود، پس حجم آن کمتر از میوه تازه است. به عبارتی شما در حجمی کوچک مقادیر بالایی از مواد مغذی میوه را خواهید داشت. به طور معمول یک چهارم فنجان چیپس میوه معادل 40 گرم میوه تازه است. این خاصیت بخصوص در زمان‌هایی که شما قادر به حمل میوه تازه نیستید و در عین حال می‌خواهید کالری و مواد مغذی مورد نیاز بدنتان را تامین کنید (به عنوان مثال در زمان پیاده‌روی یا ورزش) بسیار مشکل گشاست. شما می‌توانید میوه‌هایی را تصور کنید که در یک حجم کوچک در اختیار شما هستند در حالی‌که همان مواد مغذی میوه تازه را در خود حمل می‌کنند. مسلما این جمع و جور بودن در دنیای سریع با زمان‌های اندک امروز یک ویژگی برجسته است.

با یک مشت چیپس میوه راه صد ساله را یک شبه بروید!
معمولا میوه‌های خشک اکثر  خاصیت و ارزش غذایی میوه تازه را هم دارند. چیپس میوه شامل فیبر، پتاسیم، منیزیم، آهن، کلسیم، فسفر و مواد معدنی معادل میوه تازه است. از طرفی اسید فولیک، فلاونوئیدها و ترکیبات فنلی که بیشتر فعالیت آنتی اکسیدانی دارند در چیپس  میوه به میزان زیادی یافت می‌شود. این کلکسیون مزایایی مثل بهبود جریان خون، سلامت دستگاه گوارش، کاهش آسیب اکسیداتیو و کاهش خطر ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها را دنبال دارد. با توجه به اینکه استاندارد یک چهارم فنجان میوه خشک معادل 40 گرم میوه تازه است، این مواد مغذی در این حجم کوچک انباشته شده‌اند و این یعنی اینکه شما با خوردن یک مشت چیپس میوه مقدار زیادی مواد مغذی و البته کالری به بدن خود وارد می‌کنید. این موضوع در عین اینکه عالی به نظر می‌رسد، مصرف نکردن بیش از اندازه میوه خشک را هم به شما یادآوری می‌کند. 
اگر بخواهیم آماری از مقدار ارزش غذایی چیپس میوه را به شما یادآوری کنم، به طور متوسط یک فنجان آن تقریبا معادل 480 کالری، 4 گرم پروتئین، صفر گرم چربی، 112 گرم کربوهیدرات، 8 گرم فیبر و 92 گرم قند است. که البته مقادیری متوسط است و بر حسب نوع میوه متفاوت خواهد بود.

چیپس میوه قند بیشتر یا کمتر؟ شما چه فکر می‌کنید
در هر حال زمان خشک کردن میوه، آب آن خارج می‌شود و در نتیجه مواد مغذی، کالری‌ و قند در حجم کمتری متمرکز می‌شود. شاید فکر کنید که به این شکل چیپس میوه قند بالاتری دارد. اما این در صورتی درست است که شما بیش از اندازه میوه خشک مصرف کنید. در حالی‌که اگر استاندارد مصرف یعنی معادل بودن یک چهارم فنجان چیپس میوه با 40 گرم میوه تازه را رعایت کنید، انواع خشک و تازه میوه مقادیر برابر هم کالری و قند دارند. یعنی دارای فروکتوز و گلوکز طبیعی  هستند و تاثیر منفی بر شاخص گلایسمیک ندارند. با این حال آنچه مشخص است چون یک وعده میوه تازه حجم و آب بیشتری دارد، احساس سیری بیشتری در شما ایجاد می‌کند. اما در مصرف چیپس میوه باید حواستان باشد که انواع دارای قند مازاد و آنهایی که به صورت مصنوعی شکر اضافه می‌شود را مصرف نکنید. 

آیا ویتامین‌ها در چیپس میوه حفظ می‌شوند؟
در هنگام فرایند خشک شدن بویژه انواع روش‌هایی که با حرارت است، بعضی ویتامین‌های حساس به گرما مثل A، C و B ناپایدار می‌شوند و میزان کمی کاهش می‌یابند. مثلا 2 فنجان سیب تازه حدود 6 میلی گرم ویتامین C و 4 میکروگرم فولات دارد؛ در حالی‌که یک چهارم فنجان سیب خشک حاوی 0/8 میلی گرم ویتامین C و تقریبا بدون فولات است. با این حال چیپس میوه خواصی مشابه میوه تازه دارد. البته باید توجه کرد که روش‌های جدید خشک کردن مثل خشک کردن انجمادی و یا خشک کردن در خلاء به صورت خاص با هدف افزایش کیفیت چیپس‌های میوه و حفظ حداکثری ویتامین‌های آنها در بسیاری موارد استفاده می‌شوند.

مراقب چیپس میوه‌های تقلبی باشید
بعضی تولید کنندگان برای حفظ رنگ و اضافه کردن جذابیت بازاری به چیپس میوه‌های خود ماده نگهدارنده‌ای به نام سولفیت را به میوه موقع خشک کردن اضافه می‌کنند. این حالت به خصوص بیشتر در میوه‌های با رنگ روشن مثل زردآلو و کشمش صدق می‌کند. استفاده از سولفیت ضمن اینکه میوه را از حالت طبیعی خارج می‌کند، در بعضی افراد حساسیت‌زاست و می‌تواند حملات آسم، مشکلات پوستی یا معده برای آنها ایجاد کند. از طرفی زمان تهیه چیپس میوه حواستان به بسته‌بندی و بهداشتی بودن آن نیز باشد چون بعضی از میوه‌های خشک که به درستی نگهداری نمی‌شوند، به قارچ و آفلاتوکسین و ترکیبات سمی آلوده هستند. 
اگر دنبال مرجع مناسب تهیه یک چیپس میوه استاندارد برای تغذیه سالم خود هستید حتما به فروشگاه آنلاین گیاهخواری کاکوتی هم سر بزنید. برگه زردآلو، انجیر خشک و کشمش ارگانیک بدون سولفیت ما، در بسته بندی بهداشتی قابل تهیه به صورت آنلاین در کوتاهترین زمان ممکن است.

و یک کلام..ختم کلام… چیپس میوه بخورید اما به اندازه
همانطور که گفتیم میوه‌های خشک هم دارای حد و اندازه مصرف هستند. همان طور که یک چیپس میوه سالم و استاندارد می‌تواند دریافت فیبر، آنتی اکسیدان و مواد مغذی شما را افزایش دهد، به دلیل قند و کالری بالا در یک حجم کوچک در صورت مصرف بیش از اندازه می‌تواند برای شما مضر هم باشد. آنها را به عنوان یک میان وعده سالم مصرف کنید اما با انتخاب درست از جای مطمئن و به اندازه متناسب.

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.