رفتن به محتوای اصلی

معرفی کتاب خود درمانی کولیت و کرون نوشته دیوید کلاین

کتاب خود درمانی کولیت و کرون ، راهنمای جامع درمان روده‌ها و تندرستی پایدار، یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های خود درمانی طبیعی در جهان است که به نحوه درمان التهاب روده در بدن به صورت غیر شیمیایی و بر اساس علم تندرستی می‌پردازد. نویسنده اعتقاد دارد که هر نوع التهاب در بدن نتیجه واکنش بدن به تجمع و میزان حجم بالای مواد سمی غذاها در خون، بافت‌ها و روده است و  می‌توان با برنامه غذایی مناسب و سیستم هوشمند سلولی یا به عبارتی خود درمانی بدن آنرا بهبود داد. در نتیجه هر گونه تغییر سبک تغذیه‌ای و روی آوردن به مواد طبیعی قدم بزرگی در جهت درمان و جلوگیری از ابتلا به این التهابات می‌باشد. نگاهی خلاصه داریم به این کتاب.

کتاب خود درمانی کولیت و کرون، تجربه واقعی نویسنده

توصیه می‌شود قبل از خواندن این کتاب، سه کتاب معروف دیگر با موضوع خام گیاهخواری یعنی کتاب “زمین، زمان انسان، نوشته مزدافر مؤمنی” ، “کتاب خام خواری مرحوم درآوانسیان” و کتاب “سرطان دیگر مرا نمی‌شناسد” را مطالعه کنید. کتاب خود درمانی کولیت و کرون، تکمیل کننده این سه کتاب و راهنمای مؤثر دیگری برای حرکت به سمت درمان طبیعی بیماری‌ها با محوریت اختلال التهابی روده با استفاده از مصرف مواد غذایی گیاهی است. 

این کتاب نقطه اوج تجربیات نویسنده، دکتر دیوید کلاین، در زمینه تندرستی و سلامتی طبیعی است. وی دارای دکترای طبیعت درمانی از آمریکاست و به صورت خاص تجربیاتش در زمینه درمان بیماری کولیت پیشرفته خود در سال 1984 میلادی و همچنین تجربه درمان بیش از هزاران بیمار مبتلا به کولیت و کرون در ایران و آلمان که از سال 1993 برای درمان به او مراجعه کرده‌اند، را در آن ارائه نموده است. درمان‌هایی که برنامه غذایی گیاهی و طبیعی، ورزش و خود مراقبتی اجزای اصلی آن می‌باشد.‌ کتاب توسط 4 پزشک و یک متخصص بیماری‌های گوارش در سطح بین‌المللی تأیید شده است.

نویسنده تجربیاتش در زمینه درمان بیماری کولیت پیشرفته خود در سال 1984 میلادی و همچنین تجربه درمان بیش از هزاران بیمار مبتلا به کولیت و کرون در ایران و آلمان که از سال 1993 برای درمان به او مراجعه کرده‌اند، را در کتاب خود درمانی ارائه نموده است.

کتاب خود درمانی کولیت و کرون و مراقبت از مغز دوم بدن

اگر بخواهیم با بیماری کولیت و کرون آشنا شویم به یکی از مهم‌ترین عضوهای بدن بر می‌خوریم؛ روده بزرگ. این عضو که طبق نظر متخصصان گوارش مغز دوم بدن است، در سلامتی ما نقش مهمی دارد. هر گونه استرس و تغذیه نامناسب می‌تواند علائم ناخوشایندی را در روده ایجاد کند و در نتیجه آن جذب غذا به خوبی اتفاق نیفتد. اهمیت روده به حدی است که حتی باور دارند که عدم جذب مناسب از طریق روده عامل اصلی پیری است، زیرا وقتی غذا به خوبی در بدن جذب نشود،  نتیجه آن چین و چروک پوست، آسیب به استخوان و دندان و ضعیف شدن حافظه می‌باشد.

حتی جالب است بدانید، شبکه عصبی موجود در روده بسیار پیچیده است و تنها عضوی از بدن است که “نیاز به مغز مختص خود دارد”!  این یعنی عملکردی کاملاً مستقل از سیستم عصبی مرکزی بدن. پس بیمار شدن این عضو یعنی صدمات جدی به سلامت بدن.کتاب درمان کولیت و کرون با توجه به اهمیت روده در بدن، نشان می‌دهد که سبک نادرست زندگی و تغذیه غیر طبیعی عامل اصلی بیماری‌های روده هستند. بر اساس تجربیات نویسنده راه شفا در این خصوص استفاده از یک برنامه درمانی بر اساس اصول واقعی علم تندرستی است، علم سالم زندگی کردن با پیروی از تغذیه طبیعی.

کتاب خود درمانی کولیت و کرون، مرهم طبیعی التهابات روده

کتاب با ذکر جزئیات بسیار دقیق، عامل اولیه ایجاد کننده التهاب روده را تغذیه غیر طبیعی، غیر قابل گوارش سمی و اسیدی شدن بدن می‌داند. در حقیقت حجم بالای مواد سمی که از طریق تغذیه نادرست و غیر طبیعی به بدن وارد می‌شود عامل عدم جذب مناسب در روده و تجمع این مواد سمی در آن می‌شود که در نتیجه التهاب این عضو را در پی دارد.  پیروی از یک برنامه غذایی بر پایه علم حقیقی تندرستی، به عنوان یک امر رهایی بخش در این بین معرفی می‌شود. 

در کل کتاب خود درمانی هیچ داروی شیمیایی برای درمان توصیه نمی‌شود و برنامه‌های ارائه شده  بر پایه هوشمندی بدن و توانایی آن به عنوان یک سازمان خود درمان تنظیم شده است.بخش جالب توجه این کتاب ارائه فهرست غذاهای سمی و غیر قابل هضم است که باعث التهابات گوارشی و چالش سلامتی بدن می‌شود.

کتاب خود درمانی کولیت و کرون راه غلبه و بهبود هر نوع اختلال در سیستم گوارش بدن را تغذیه طبیعی بیان می‌کند. آموزش یک برنامه شفابخش گیاهی و ارائه راهنمای دقیق و جزیی بخش اصلی کتاب را تشکیل می‌دهد. برنامه غذایی که با حذف تمامی عوامل سمی در تغذیه، طبیعی‌ترین، سالم‌ترین و قابل هضم‌ترین روش را برای جلوگیری از ابتلا به التهابات گوارشی و درمان آن‌ها را ارائه می‌کند. البته برای سم‌زدایی کامل توصیه بر استراحت، خواب بیشتر، تفکر مثبت و ورزش با هدف بازسازی بدن نیز ذکر شده است.

در کل کتاب هیچ داروی شیمیایی برای درمان توصیه نمی‌شود و برنامه‌های ارائه شده  بر پایه هوشمندی بدن و توانایی آن به عنوان یک سازمان خود درمان تنظیم شده است.بخش جالب توجه این کتاب ارائه فهرست غذاهای سمی و غیر قابل هضم است که باعث التهابات گوارشی و چالش سلامتی بدن می‌شود.

بخش‌های اصلی کتاب خود درمانی کولیت و کرون

کتاب نکات مهمی برای درمان طبیعی بیماری‌های گوارشی و به صورت خاص کولیت و کرون بیان می‌کند. مباحث اصلی را می‌توان در چهار بخش زیر خلاصه کرد:

·        بررسی موارد قابل توجه در رژیم خام گیاهخواری و میوه‌خواری و هوشمندی بدن در درمان بیماری‌ها

·        نکاتی که بیماران گوارشی در تغذیه خود باید رعایت کنند.

·        ارائه برنامه تغذیه‌ای مناسب و گام به گام برای بیماران گوارشی

·        عوامل مکمل و مهم در موثر بودن تغذیه طبیعی (خواب، آرامش، ورزش،…)

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

 “ما دارای جسم خود درمان هستیم و برای رنج و عذاب آفریده نشده‌ایم.

ما برای بیماری و ابتلا به روده‌های ملتهب به دنیا نیامده‌ایم. ژن‌های ما باعث ابتلا به بیماری التهاب روده نمی‌شوند.برنامه غذایی ما، سبک زندگی ما و اندیشه‌های ما دلیل بیماری هستند. این‌ها هستند که باید درست شوند و ما می‌توانیم و باید درمان شویم اگر برنامه شفابخش را به کار ببندیم.”

معرفی کتاب خود درمانی کولیت و کرون نوشته دیوید کلاین

کتاب خود درمانی کولیت و کرون را از کجا تهیه کنم؟

مطالعه این کتاب به عنوان یک راهنمای قدم به قدم درمان بیماری‌های التهابی روده از جمله کولیت و کرون به خصوص برای تمام افرادی که دچار بیماری‌های روده‌ای و گوارشی توصیه می‌کنیم. البته اگر شما جزو علاقمندان به رژیم‌های طبیعی گیاهخواری، وگان و خام گیاهخواری نیز هستید، خواندن این کتاب دریچه دیگری از مزایای تغذیه سالم را برایتان باز می‌کند.

در حال حاضر چاپ  پنجم کتاب  با ترجمه فاطمه ندیم در سال 1399 و در 404 صفحه توسط انتشارات آوای آرامش در کتابفروشی‌ها در دسترس علاقمندان است.  علاوه بر آن می‌توانید  نسخه الکترونیکی آنرا از اپلیکیشن کتابچین و نسخه صوتی آنرا از اپلیکیشن نوار  تهیه نمایید.

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.