رفتن به محتوای اصلی

افراد معروفی که رژیم‌های گیاه‌خواری و وگن را انتخاب کرده‌اند

هر سال افراد بیشتری به رژیم‌های گیاهی و وگن روی می‌آورند. در میان افراد سرشناس هم بسیاری به دلایل مختلف از مصرف گوشت و محصولات حیوانی در رژیم‌شان خودداری می‌کنند. در این مطلب به بعضی از این افراد و دلیل‌شان برای گیاه‌خوار شدن پرداخته‌ایم.

کیت وینسلت
بازیگر سرشناس تایتانیک در دوره‌ی جوانی گیاه‌خوار شد و برای چندین سال است که یکی از حامیان «بنیاد مردمی رعایت اصول اخلاقی در برابر جانوران» (PETA) است. او حتی راوی یک ویدیو درباره‌ی تحریم رستوران‌هایی است که جگر چرب اردک یا غاز سرو می‌کنند.

بندیکت کامبربچ
بندیکت در زمان تبلیغ آخرین فیلم اونجرز، اعلام کرد که رژیم گیاهی او باعث شده تا بتواند بدن خود را برای فیلم‌های اکشن آماده و روی فرم نگه دارد.

ناتالی پورتمن
ناتالی اهمیت خاصی به گیاه‌خوار و وگن بودن می‌دهد، تا جایی که حتی تهیه‌کنندگی و صداپیشگی یک مستند به نام خوردن حیوانات را هم بر عهده گرفته. او درباره‌ی فعالیت‌هایش در این زمینه گفته «واقعا غیرقابل قبول و ناراحت‌کننده است. این مسائل به سلامت و محیط‌زیست ما مربوط می‌شود و باید از ارزش‌هایمان باشد.»

پیتر دینکلج
بازیگر مطرح سریال بازی تاج و تخت، از سالیان پیش گیاه‌خوار بوده و به تازگی به رژیم وگن روی آورده است. پیتر هنگام فیلم‌برداری سریال و زمانی که باید جلوی دوربین گوشت می‌خورد، همه‌ی‌ آن‌ها را با توفو جایگزین می‌کرد که تشخیص آن برای بیننده‌ها تقریباً ممکن نیست.

ونوس ویلیامز
به گفته‌ی این تنیس‌باز حرفه‌ای «وگن بودن می‌تواند برای مدت‌زمان بسیار طولانی، سبک زندگی مناسبی باشد». با این که ونوس یک مشکل خودایمنی دارد که به خاطر آن نمی‌تواند کاملاً وگن باشد، اما رژیمش را طوری تنظیم کرده که در عین استفاده از محصولات زمینی و گیاهی تا حد ممکن، مشکلی هم برایش ایجاد نشود.

زک افرون
این بازیگر مطرح آمریکایی، در سال‌های اخیر علاوه بر تغییرات زیادی که در سبک زندگی خود داده، رژیمش را هم به وگن عوض کرده است. او حتی این رژیم را دلیل فیزیک مناسبش می‌داند. «وگن بودن کاملاً سازوکار بدنم، گوارش غذا، انرژی‌ای که از غذا به دست می‌آورم و حتی کیفیت خوابم را عوض کرده است. واقعا فوق‌العاده بوده، هم برای ورزش‌هایی که می‌کنم و هم سبک زندگی معمولم.»

میشل فایفر
میشل در گفتگویی که سال پیش داشت اشاره کرد که رژیم وگن او تأثیر زیادی در شفافی و صافی پوستش گذاشته است. او می‌گوید که نمی‌توان پشتوانه‌ی علمی رژیم‌های گیاهی و طبیعی را نادیده گرفت و با پیش گرفتن یک تغذیه‌ی گیاهی «می‌توان از ورود سموم و مواد مضر به بدن و پوست جلوگیری کرد».

اولیویا وایلد
برخلاف بسیاری که در بزرگسالی به رژیم وگن روی می‌آورند، اولیویا از ۱۲ سالگی وگن بوده است. در مصاحبه‌ای با هافینگتون پست، الیویا این طور توضیح داده:‌ «وگن بودن همیشه راحت و قابل‌دسترس نیست اما این یک سبک زندگی است و باعث می‌شود که من به عنوان انسان حس خوبی داشته باشم. ضمن این که در ظاهر هم تأثیر مثبت دارد.» اولیویا همچنین اشاره کرد که به نظر او وجود یک سیستم حمایتی قوی برای داشتن این سبک زندگی بسیار مهم است.

واکین فینکس
واکین از ۳ سالگی و تقریباً تمامی عمرش را گیاه‌خوار بوده است. او می‌گوید خاطره‌ی مبهمی از زمانی دارد که با خانواده‌اش به یک سفر ماهیگیری می‌روند و او از تماشای صحنه‌ی گرفتن و کشتن ماهی‌ها واقعا وحشت‌زده می‌شود. «به مادرم گفتم چرا به من نگفته بودید که گوشت این شکلی به دست میاد؟ مادرم نمی‌دونست چی باید جواب بده. فکر کنم خاطره‌ای دارم که داشت گریه می‌کرد».

درو بریمور
این بازیگر، تهیه‌کننده و نویسنده، مدت زمان زیادی است که گیاه‌خوار و حامی حقوق حیوانات است. بریمور یک خط محصولات آرایشی و بهداشتی هم دارد که کاملاً با رعایت حقوق حیوانی تولید می‌شوند. او در زمان فیلم‌برداری سریال جدیدش در نتفیلیکس، که شخصیت‌ها میل به خوردن گوشت انسان پیدا می‌کنند، اجازه نداده که از گوشت واقعی در صحنه استفاده شود.

منبع: https://www.goodhousekeeping.com/life/g5186/vegan-celebrities/?slide=30

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.