رفتن به محتوای اصلی

بازیافت

بازیافت از هدر رفتن منابع سودمند و سرمایه‌های هر کشور جلوگیری می‌کند و مصرف مواد خام و انرژی را کاهش می‌دهد. با این کار، تولید گازهای گلخانه‌ای نیز کاهش می‌یابد.

پروسه بازیافت عبارت است از:

تبدیل مواد استفاده شده به مواد جدید و یا خارج کردن مواد زائد از طبیعت .
زباله های خانگی در حالت کلی تحت سه روش بازیافت می شوند::

  • تبدیل مواد استفاده شده به مواد جدید مثل کاغذ،شیشه ،آلومینیوم و …
  • تبدیل مواد به کودهای زراعی.
  • خارج کردن مواد غیرقابل بازیافت از چرخه طبیعت.

بازیافت صحیح در کنار کاهش تولید زباله یکی از مهمترین راه های کمک به حفظ محیط زیست می باشد.
مهمترین عامل انجام صحیح بازیافت مرحله تفکیک مواد مختلف از یکدیگر می باشد که اگر بشکلی صحیح و هدفمند انجام شود درکنار کاهش هزینه های ماشینی تفکیک،عمل بازیافت را نیز سرعت می بخشد.

چرا گیاهخواران به بازیافت و خریدهای دست دوم، بهای بیشتری می‌دهند؟

گیاهخواری شاید قدمی کوچک و حتی یک انتخاب شخصی در رژیم غذایی افراد به نظر برسد. اما حقیقت این است که فلسفه‌ی انجام کارهایی که موجب آسیب به جانداران نشود از یک رژیم غذایی فراتر است. فرهنگ خرید و مصرف دست دومی و بازیافت، در ادامه‌ی کاهش انتخاب‌های مصرفی، به راحتی به دست نمی‌آید. شاید به همین دلیل باشد که هزینه‌های بسیار کلانی در جهت تغییر فرهنگ مردم در کشورهای توسعه یافته و پیشرفته اختصاص داده می‌شود. فرهنگی که مردم را تشویق به گیاهخواری، خرید دست دوم، و بازیافت داشته‌هایشان بکند.

خدمات بازیافت

تاکنون به علامت بازیافت دقت کرده‌اید؟ این علامت شامل، سه پیکان است که همدیگر را دنبال می‌کنند و به معنای یک چرخه بی‌پایان است. در واقع، بازیافت، امکان استفاده چندباره از موادی را فراهم می‌کند که زمانی فکر می‌کردیم زباله هستند. جالب است بدانید همه اجزای طبیعت، از یک نظام هماهنگ بازیافت، پیروی می‌کنند.

تخفیف ویژه برای مخاطبان کاکوتی

با ۱۰٪ تخفیف ویژه ثبت اولین درخواست مشاوره

دریافت کد تخفیف