بازیافت

بازیافت

بازیافت از هدر رفتن منابع سودمند و سرمایه‌های هر كشور جلوگیری می‌كند و مصرف مواد خام و انرژی را كاهش می‌دهد. با این كار، تولید گازهای گلخانه‌ای نیز كاهش می‌یابد.

leaf

پروسه بازیافت عبارت است از:

تبدیل مواد استفاده شده به مواد جدید و یا خارج كردن مواد زائد از طبیعت .
زباله های خانگی در حالت كلی تحت سه روش بازیافت می شوند::

  • تبدیل مواد استفاده شده به مواد جدید مثل كاغذ،شیشه ،آلومینیوم و …
  • تبدیل مواد به كودهای زراعی.
  • خارج كردن مواد غیرقابل بازیافت از چرخه طبیعت.
recycling
Recycled backpack
leaf

بازیافت صحیح در كنار كاهش تولید زباله یكی از مهمترین راه های كمك به حفظ محیط زیست می باشد.
مهمترین عامل انجام صحیح بازیافت مرحله تفكیك مواد مختلف از یكدیگر می باشد كه اگر بشكلی صحیح و هدفمند انجام شود دركنار كاهش هزینه های ماشینی تفكیك،عمل بازیافت را نیز سرعت می بخشد.

leaf

چرا گیاهخواران به بازیافت و خریدهای دست دوم، بهای بیشتری می‌دهند؟

گیاهخواری شاید قدمی كوچك و حتی یك انتخاب شخصی در رژیم غذایی افراد به نظر برسد. اما حقیقت این است كه فلسفه‌ی انجام كارهایی كه موجب آسیب به جانداران نشود از یك رژیم غذایی فراتر است. فرهنگ خرید و مصرف دست دومی و بازیافت، در ادامه‌ی كاهش انتخاب‌های مصرفی، به راحتی به دست نمی‌آید. شاید به همین دلیل باشد كه هزینه‌های بسیار كلانی در جهت تغییر فرهنگ مردم در كشورهای توسعه یافته و پیشرفته اختصاص داده می‌شود. فرهنگی كه مردم را تشویق به گیاهخواری، خرید دست دوم، و بازیافت داشته‌هایشان بكند.

Recycled flask
leaf

خدمات بازیافت

تاكنون به علامت بازیافت دقت كرده‌اید؟ این علامت شامل، سه پیكان است كه همدیگر را دنبال می‌كنند و به معنای یك چرخه بی‌پایان است. در واقع، بازیافت، امكان استفاده چندباره از موادی را فراهم می‌كند كه زمانی فكر می‌كردیم زباله هستند. جالب است بدانید همه اجزای طبیعت، از یك نظام هماهنگ بازیافت، پیروی می‌كنند.

تخفیف ویژه برای مخاطبان کاکوتی

با ۱۰٪ تخفیف ویژه ثبت اولین درخواست مشاوره

دریافت کد تخفیف
سبد خرید
preloader