skip to Main Content
و بذر خانگی 1

گیاه خانگی و بذر

فراموش نكنید قبل از خرید گیاهان، در مورد آنها مطالعه كنید و شرایط لازم برای سلامتی‌شان را بشناسید.

leaf

بسیاری از افراد برای نگهداری از گیاهان در خانه دچار تردید و دودلی هستند. اگر شما هم مطمئن نیستید كه خرید گل و گیاه تصمیم درستی است یا نه، كافی است این مطلب را درباره فواید نگهداری از گیاهان در منزل بخوانید.
لطفا فراموش نكنید گیاهان در شب دی اكسید كربن پس می‌دهند. به همین دلیل داشتن تعداد زیادی گلدان در اتاق خواب توصیه نمی‌شود.
با نگهداری از تعداد مناسبی گل و گیاهان خانگی می‌توانید از فایده‌های آنها در طول روز بهره ببرید و متوجه شوید كه حضور آنها در خانه تا چه حد كیفیت زندگی را بالا می‌برد. در ادامه با مزایای حضور گیاهان در خانه آشنا می‌شوید.

houseplant
Phoenix canariensis plant
leaf

فواید استفاده از گیاه در خانه:

 • پاك سازی هوای خانه و افزایش اكسیژن محیط :
  گیاهان اولین تصفیه كننده های طبیعت به شمار می روند، آن ها می توانند تركیبات خطرناك موجود در سوخت، مبلمان و لباس ها را از بین ببرند.
  همه منابع به تحقیق ناسا در سال 1989 استناد می كنند.
  از بهترین گیاهان به پیشنهاد ناسا برای پاك سازی هوای خانه و محل كار می توان به گل چمچمه ای یا برگ قاشقی، پوتوس، پاپیتال یا پیچك معمولی، گل داودی، ژربرا، زبان مادر شوهر، نخل خیزرانی و گیاه عنكبوتی اشاره كرد. گیاهان و ریشه آن ها می توانند تا 10 درصد از دی اكسید كربن موجود در هوا را حذف كنند و به جای آن اكسیژن منتشر كنند.
leaf
 • بهبود خلق و خو:
  طبق مطالعات دانشگاه علوم پزشكی تگزاس، افرادی كه وقت خود را صرف مراقبت از گیاهان می كنند، مهربان تر هستند و بهتر با دیگران رابطه برقرار می كنند. نگهداری از گل ها و گیاهان در منزل باعث آرامش افراد شده، به كاهش استرس، اضطراب و افسردگی كمك می كند، باعث رضایت شغلی می شود و به بهبود روابط با دیگران كمك می كند. گل هایی مانند گل رز و گل نیلوفر بلافاصله بر روی شادی افراد اثر می گذارند.
 • تقویت حافظه و تمركز:
  نگهداری از گیاهان در خانه باعث می شود كه ما به طبیعت نزدیك تر شویم و همین باعث تقویت حافظه و تمركز و بهتر فكر كردن افراد می شود. مطالعات در دانشگاه استنفورد نشان می دهد كه حتی تصاویر طبیعت هم می توانند باعث تقویت حافظه در افراد شوند. افراد پس از دیدن فضاهای سبز، ضربان قلب كمتری داشتند و این نشان می دهد كه تصاویر طبیعت هم می تواند به بهبود استرس كمك كند.
monstera plant
peperomia plant
leaf
 • درمان بی خوابی:
  برخی گیاهان مانند اسطوخودوس و گل یاس دارای خواص آرام بخش طبیعی هستند و به درمان بی خواب كمك می كنند؛ مطالعات نشان داده، افرادی كه در اتاق خواب از این گل ها نگهداری می كنند، استرس و اضطراب كم تری دارند و راحت تر می خوابند.
 • گیاهان به كار كردن و مطالعه شما كمك می‌كنند:
  زمانی كه در حال فعالیت هستید یا مطالعه می‌كنید، داشتن گیاهان خانگی كمك كننده است و راندمان را بهبود می‌بخشد. گیاهان باعث كاهش سر و صدای داخل و بیرون از خانه می‌شوند و می‌توانند تمركز شما را افزایش دهند. این ویژگی زمانی كه در فضای كوچك و بسته قرار داشته باشید، بیشتر حس می‌شود.
leaf
 • گیاهان اعتماد به نفس را افزایش می‌دهند:
  در واقع این ویژگی به دلیل تأثیر بصری آنهاست. بدون شك خانه‌ای كه دارای تعدادی گل و گیاه طبیعی باشد، خوشایندتر، گرم‌تر و زیباتر است و زندگی بیشتری در آن جریان دارد. این خصوصیت باعث می‌شود در خانه حس و حال بهتری داشته باشید و اعتماد به نفستان هم بیشتر شود. گیاهان به عنوان موجودات طبیعی نیاز به مراقبت و نگهداری دارند. زمانی كه سلامت گیاهان تضمین شود، اعتماد به نفس شما نیز به دلیل انجام صحیح وظایفتان بیشتر می‌شود.

Calathea orbifolia plant

leaf

خرید آنلاین گیاه خانگی و بذر

از حضور گیاهان در خانه لذت ببرید.
اطراف خود را نگاه كنید، آیا در حال حاضر در فضای خانه‌تان گیاه آپارتمانی وجود دارد؟ اگر نبود آنها به دلیل نیاز به نگهداری و مراقبت است و شما از مسئولیت‌های جدید می‌ترسید، وقت آن رسیده با این افكار بجنگید و به سراغ گیاهانی بروید كه نگهداری راحت‌تری دارند و توجه چندانی نمی‌خواهند. پس دیگر توجیهی وجود ندارد!
خانواده كاكوتی امكان خرید و كسب اطلاعات قبل از خرید را به صورت آنلاین و بدون نیاز به صرف زمان زیاد در اختیار شما قرار داده است تا به خانه و خانواده شما سلامتی روح و جسم را اهدا كرده باشد.

تخفیف ویژه برای مخاطبان کاکوتی

با ۱۰٪ تخفیف ویژه ثبت اولین درخواست بذر

دریافت کد تخفیف