رفتن به محتوای اصلی

گیاه خانگی و بذر

فراموش نکنید قبل از خرید گیاهان، در مورد آنها مطالعه کنید و شرایط لازم برای سلامتی‌شان را بشناسید.

بسیاری از افراد برای نگهداری از گیاهان در خانه دچار تردید و دودلی هستند. اگر شما هم مطمئن نیستید که خرید گل و گیاه تصمیم درستی است یا نه، کافی است این مطلب را درباره فواید نگهداری از گیاهان در منزل بخوانید.
لطفا فراموش نکنید گیاهان در شب دی اکسید کربن پس می‌دهند. به همین دلیل داشتن تعداد زیادی گلدان در اتاق خواب توصیه نمی‌شود.
با نگهداری از تعداد مناسبی گل و گیاهان خانگی می‌توانید از فایده‌های آنها در طول روز بهره ببرید و متوجه شوید که حضور آنها در خانه تا چه حد کیفیت زندگی را بالا می‌برد. در ادامه با مزایای حضور گیاهان در خانه آشنا می‌شوید.

فواید استفاده از گیاه در خانه:

 • پاک سازی هوای خانه و افزایش اکسیژن محیط :
  گیاهان اولین تصفیه کننده های طبیعت به شمار می روند، آن ها می توانند ترکیبات خطرناک موجود در سوخت، مبلمان و لباس ها را از بین ببرند.
  همه منابع به تحقیق ناسا در سال 1989 استناد می کنند.
  از بهترین گیاهان به پیشنهاد ناسا برای پاک سازی هوای خانه و محل کار می توان به گل چمچمه ای یا برگ قاشقی، پوتوس، پاپیتال یا پیچک معمولی، گل داودی، ژربرا، زبان مادر شوهر، نخل خیزرانی و گیاه عنکبوتی اشاره کرد. گیاهان و ریشه آن ها می توانند تا 10 درصد از دی اکسید کربن موجود در هوا را حذف کنند و به جای آن اکسیژن منتشر کنند.
 • بهبود خلق و خو:
  طبق مطالعات دانشگاه علوم پزشکی تگزاس، افرادی که وقت خود را صرف مراقبت از گیاهان می کنند، مهربان تر هستند و بهتر با دیگران رابطه برقرار می کنند. نگهداری از گل ها و گیاهان در منزل باعث آرامش افراد شده، به کاهش استرس، اضطراب و افسردگی کمک می کند، باعث رضایت شغلی می شود و به بهبود روابط با دیگران کمک می کند. گل هایی مانند گل رز و گل نیلوفر بلافاصله بر روی شادی افراد اثر می گذارند.
 • تقویت حافظه و تمرکز:
  نگهداری از گیاهان در خانه باعث می شود که ما به طبیعت نزدیک تر شویم و همین باعث تقویت حافظه و تمرکز و بهتر فکر کردن افراد می شود. مطالعات در دانشگاه استنفورد نشان می دهد که حتی تصاویر طبیعت هم می توانند باعث تقویت حافظه در افراد شوند. افراد پس از دیدن فضاهای سبز، ضربان قلب کمتری داشتند و این نشان می دهد که تصاویر طبیعت هم می تواند به بهبود استرس کمک کند.
 • درمان بی خوابی:
  برخی گیاهان مانند اسطوخودوس و گل یاس دارای خواص آرام بخش طبیعی هستند و به درمان بی خواب کمک می کنند؛ مطالعات نشان داده، افرادی که در اتاق خواب از این گل ها نگهداری می کنند، استرس و اضطراب کم تری دارند و راحت تر می خوابند.
 • گیاهان به کار کردن و مطالعه شما کمک می‌کنند:
  زمانی که در حال فعالیت هستید یا مطالعه می‌کنید، داشتن گیاهان خانگی کمک کننده است و راندمان را بهبود می‌بخشد. گیاهان باعث کاهش سر و صدای داخل و بیرون از خانه می‌شوند و می‌توانند تمرکز شما را افزایش دهند. این ویژگی زمانی که در فضای کوچک و بسته قرار داشته باشید، بیشتر حس می‌شود.
 • گیاهان اعتماد به نفس را افزایش می‌دهند:
  در واقع این ویژگی به دلیل تأثیر بصری آنهاست. بدون شک خانه‌ای که دارای تعدادی گل و گیاه طبیعی باشد، خوشایندتر، گرم‌تر و زیباتر است و زندگی بیشتری در آن جریان دارد. این خصوصیت باعث می‌شود در خانه حس و حال بهتری داشته باشید و اعتماد به نفستان هم بیشتر شود. گیاهان به عنوان موجودات طبیعی نیاز به مراقبت و نگهداری دارند. زمانی که سلامت گیاهان تضمین شود، اعتماد به نفس شما نیز به دلیل انجام صحیح وظایفتان بیشتر می‌شود.

خرید آنلاین گیاه خانگی و بذر

از حضور گیاهان در خانه لذت ببرید.
اطراف خود را نگاه کنید، آیا در حال حاضر در فضای خانه‌تان گیاه آپارتمانی وجود دارد؟ اگر نبود آنها به دلیل نیاز به نگهداری و مراقبت است و شما از مسئولیت‌های جدید می‌ترسید، وقت آن رسیده با این افکار بجنگید و به سراغ گیاهانی بروید که نگهداری راحت‌تری دارند و توجه چندانی نمی‌خواهند. پس دیگر توجیهی وجود ندارد!
خانواده کاکوتی امکان خرید و کسب اطلاعات قبل از خرید را به صورت آنلاین و بدون نیاز به صرف زمان زیاد در اختیار شما قرار داده است تا به خانه و خانواده شما سلامتی روح و جسم را اهدا کرده باشد.

تخفیف ویژه برای مخاطبان کاکوتی

با ۱۰٪ تخفیف ویژه ثبت اولین درخواست بذر

دریافت کد تخفیف