skip to Main Content

مشخصات

مصرف کننده

دسته‌بندی غذا

دسرها

فرهنگ غذا

آمریکایی

نوع طبخ غذا

خام

نوع سرو

سرد

میزان کالری

نامشخص

تعداد نفرات

12

زمان آماده سازی

480 دقیقه

ترکیبات

گردو: 50 گرم
بادام: 70 گرم
خرمای بدون پوست و هسته: 180گرم
عصاره وانیل: ½ قاشق چای خوری
نمک: ⅛ قاشق چای خوری
آب برای ترکیب خمیر در صورت لزوم: 1 یا 2 قاشق چای خوری
بادام زمینی برای قسمت پنیری کیک: 350گرم
عسل: 110گرم (گیاه خوار)
شکر: 110 گرم (وگان)
عصاره وانیل برای قسمت پنیری کیک: 2قاشق چای خوری
آب لیمو تازه: 60 میلی لیتر
روغن نارگیل ذوب شده: 60 گرم
رنده پوست لیمو ترش: 3قاشق چای خوری
بلوبری: 300گرم

دستور پخت

مرحله اول: بادام زمینی را از شب قبل در یک کاسه آب ولرم قرار دهید تا در آب خیس بخورد.
مرحله دوم: در یک مخلوط کن یا غذا ساز، گردو، بادام، نمک، خرما و 1/2 قاشق چایخوری عصاره وانیل را ریخته و چند پالس بزنید تا آجیل ها کاملا ریز خورد شده و با خرما مخلوط شوند. در صورتی که خمیر خشک باشد، یکی دو قاشق چایخوری آب به مواد اضافه کرده و مجددا هم بزنید تا خمیر یکدست و چسبناکی به دست آید.
مرحله سوم: کف و دیواره های یک قالب کمربندی با قطر 21 سانتیمتر را با کمی کره چرب کرده و خمیر را به صورت یکدست کف قالب قرار داده و روی آن را صاف کنید. سپس قالب را در یخچال قرار دهید. اگر قالب شما کوچکتر باشد، ارتفاع قسمت پنیری بیشتر خواهد شد.
مرحله چهارم: بادام زمینی های خیس خورده از شب قبل را از آب بیرون آورده و در غذاساز بریزید و چند دقیقه دستگاه را روشن کنید تا کاملا به صورت پوره و خمیر در آید. دیواره های غذاساز را با قاشق از بادام زمینی پوره شده پاک کنید. پوره بادام زمینی را وسط غذاساز جمع کرده و آب لیمو، 1 قاشق چایخوری رنده پوست لیمو، عسل و 2 قاشق چایخوری عصاره وانیل را به مواد اضافه کرده و دوباره دستگاه را روشن کنید تا مواد کاملا با هم ترکیب شوند. در آخر روغن نارگیل ذوب شده را به مواد اضافه کرده و خوب ترکیب کنید.
(وگان های عزیز می توانید به جای عسل، از مقداری شکر استفاده کنید.)
مرحله پنجم: به اندازه ای که ارتفاع ترکیب بادام زمینی روی ترکیب خرمایی کف قالب به ارتفاع حدود 1 و 1/2 سانتیمتر برسد، از ترکیب بادام زمینی برداشته و روی ترکیب خرمایی کف قالب بریزید. روی آن را صاف کرده و به مدت 30 تا 40 دقیقه در فریزر قرار دهید.
مرحله ششم: 150 گرم از بلوبری را داخل باقی ترکیب بادام زمینی که در غذاساز قرار دارد ریخته و مجددا غذاساز را روشن کنید تا بلوبری خورد و ریز شده و در بادام زمینی ترکیب شود. ترکیب را بچشید. اگر بلوبری ها ترش بودند، یکی دو قاشق عسل مجددا اضافه کنید و خوب مواد را با هم ترکیب کنید.
(وگان های عزیز اگر بلوبری ها ترش بودند، میتوانید مقداری شکر اضافه کنید.)
مرحله هفتم: ترکیب بلوبری را بالای ترکیب لیمویی داخل قالب بریزید. 2 قاشق چایخوری باقیمانده از رنده پوست لیمو ترش را روی سطح آن بپاشید. با 150 گرم بلوبری باقیمانده، روی کیک را تزیین کنید. روی قالب را با فویل آلومینیومی بپوشانید و قالب را داخل فریزر به مدت 3 ساعت قرار دهید. سپس قالب را از فریزر بیرون آورده و 3 ساعت هم قبل از مصرف، آن را در یخچال نگهداری کنید. کمر بند قالب را جدا کرده و کیک را به یک ظرف مناسب انتقال دهید.
شما می توانید منوط به سلیقه خود، قسمت سفید کیک را در زیر یا بالای قسمت آبی قرار دهید و یا می توانید مطلقا چیز کیک را با ترکیب بلوبری و فقط آبی تهیه کنید یا میوه بلوبری را خورد کرده و به صورت محسوس که دیده شود، درون قسمت پنیری پخش کنید.
نوش جانتان

پرسش/پاسخ

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *