skip to Main Content

شیرینی ماکارون گیاهی

مشخصات

مصرف کننده

دسته‌بندی غذا

دسرها ، میان وعده

فرهنگ غذا

فرانسوی

نوع طبخ غذا

تنوری

نوع سرو

گرم

میزان کالری

نامشخص

تعداد نفرات

20

زمان آماده سازی

60 دقیقه

ترکیبات

مواد لازم برای تهیه شیرینی ماکارون:
بادام بدون پوست پودر شده: 120 گرم
آکوافابا: 6 قاشق غذاخوری
وانیل درسته: 1 عدد یا وانیل پودری:1/2 قاشق مرباخوری
پودر قند: 150 گرم
نمک: 1/3 قاشق چایخوری

مواد لازم بر اساس انتخاب شما با توجه به ذائقه تان:
پودر کاکائو: 2 قاشق غذاخوری
رنگ خوراکی(رنگ دلخواه): 10 قطره
پسته پودر شده: 2 قاشق غذا خوری
پودر نارگیل: 2 قاشق غذا خوری

مواد لازم برای قسمت میانی ماکارون:
کره وگان : 4 قاشق غذاخوری
پنیر یا خامه وگان: 1/2 پیمانه
آب نبات نعناع: 1/4 پیمانه

 

 

 

 

دستور پخت

طرز تهیه شیرینی ماکارون:
مرحله اول:
بادام را آسیاب کنید و از الک رد کنید تا کاملا حالت پودر باشد. سپس آکوافابا را به همراه کمی نمک با هم زن برقی خوب هم بزنید و بعد پودرقند را کم کم به آن اضافه کنید و آنقدر هم بزنید تا کاملا پف کند و سبک شود.سپس پودر بادام را به مواد اضافه کنید و با چنگال در حد مخلوط شدن  هم بزنید تا پف مواد نخوابد.برای رنگ های مختلف باید از رنگ های خوراکی مجاز استفاده کنید مثلا برای رنگ قهوه ای ای باید پودر کاکائو الک شده را روی آکوافابا بریزید و با چنگال هم بزنید، تا رنگ ماکارون ها شکلاتی شود.
برای رنگی کردن ماکارون ها باید مایه آماده شده را به چند قسمت تقسیم کنید و با رنگ های مختلف مخلوط کنید.
کف دو عدد سینی را با کاغذ پوستی یا روغنی بپوشانید و مایه ماکارون را داخل قیف با ماسوره گرد بریزید و یا سر قیف یا همان ماسوره را به اندازه 8 میلی متر ببرید و با فاصله خمیر ها را به اندازه یک سکه 500 تومانی روی کاغذ بریزید طوری که قطر هر ماکارون بعد از پخت دو و نیم سانتی متر بشود.و به همین ترتیب تمام دو سینی را پر کنید. بهتر است وقتی تمام  سینی پر شد  دو طرف سینی را بگیرید و چند بار سینی را آرام به زمین بکوبید تا خمیر در سینی پخش شود و در واقعه شره کند.
سینی های پر شده را در فر 149 درجه سانتی گراد و یا 300 درجه فارنهایت  به مدت 10 الی 15 دقیقه قرار دهید تا ماکارون ها پف کنند و بپزند. بعد از اینکه از فر خارج کردید اجازه دهید تا کاملا سرد شوند.
طرز تهیه مواد میانی شیرینی ماکارون:
کره را در دمای محیط قرار دهید تا نرم شود سپس با هم زن دستی آن را هم بزنید تا نرم نر م شود بعد پنیر یا خامه وگان را به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید تا کاملا باهم مخلوط شوند. آب نبات ها را بکوبید تا کاملا پودر شوند وتکه ای درشت از آن نماند. بعد پودر آب نبات را به کره و پنیر مخلوط شده اضافه کنید و کاملا در هم مخلوط کنید. مواد آماده شده را داخل قیف بریزید و سر قیف را سوراخ کوچکی ایجاد کنید. ماکارون ها را برگردانید و از مواد به مقدار مناسب روی قسمت صاف و درونی ماکارون ها بریزید و ماکارون دومی را رویش قرار دهید.و تا موقعی که بخواهید سرو کنید در یخچال و یا جای خنک نگهدارید. البته ماکارون ها را نمی توان بیشتر از 2 روز نگهداری کرد .ولی میتوان در یک ظرف در بسته و در لابه لای کاغذ پوستی در فریزربه مدت 1 تا 2 هفته نگهداری کنید.

 

پرسش/پاسخ

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *