رفتن به محتوای اصلی

هر آنچه در مورد شکلات وگان باید بدانید

برای کسانی که با رژیم وگان آشنا نیستند، اصطلاح شکلات وگان چندان آشنا نیست. اما به دلیل اصول موجود در این نوع رژیم که پرهیز از خوردن شیر و هر گونه لبنیات حیوانی است، فرآورده‌هایی مثل شکلات هم باید پایه گیاهی داشته باشند. اگر بخواهیم این موضوع را بشکافیم، در اصل شکلات در خالص‌ترین نوع خود و در صورتی‌که از کره کاکائو تولید شود، کاملا گیاهی است. با این حال اکثر شکلات‌های تجاری و مواردی که در بازار می‌بینید چه به صورت شکلات تلخ و چه سفید کاملا گیاهی نیستند و به همین دلیل انتخاب نوع گیاهی برای افراد پیرو اصول وگانیسم کمی مشکل می‌شود. بر این اساس با توجه به فاکتورهایی باید نوع مناسب انتخاب شود یا برای آسوده شدن خیال، نسبت به تهیه آن در خانه اقدام نمود. خوب..بهتر است بعد از این مقدمه کمی بیشتر در مورد شکلات‌های وگان بدانیم.

از دانه کاکائو تا شکلات وگان
شکلات وگان بدون هیچ گونه فرآورده حیوانی تهیه می‌شود و ممکن است برای جایگزینی شیر در این محصول، از شیرهای گیاهی مثل شیر سویا، پودر برنج یا انواع افزودنی‌های گیاهی استفاده شود. این نوع شکلات علاوه بر پیروان رژیم گیاهخواری و وگان، برای افرادی که دارای محدودیت‌های غذایی مثل عدم تحمل لاکتوز هستند نیز قابل مصرف است.
برای تولید شکلات خام، دانه‌ها کاکائو را به صورت برشته نشده و سرد فشرده می‌کنند تا پودر کاکائو بدست آید. از آنجا که این دانه‌ها برشته نمی‌شوند، حاوی انواع آنتی اکسیدان‌ها و مواد معدنی مثل منیزیم، فیبر، روی، فسفر، پروتئین مناسبی هستند. بعد از تبدیل این پودر به کره کاکائو تحت فشار هیدرولیک مایعی قهوه‌ای رنگ بدست می‌آید که با اضافه کردن افزودنی‌های گیاهی و ریختن آن در قالب‌ شکلات وگان بدست می‌آید.

آیا همه شکلات‌های تلخ وگان هستند؟
متاسفانه پاسخ به این سوال خیر است! در حالی‌که ما در شکلات‌های تلخ از طعم‌دهنده‌های طبیعی صحبت می‌کنیم، به نظر می‌رسد آنها وگان باشند؛ اما همیشه اینطور نیست. زیرا بسیاری از شکلات‌های تلخ حاوی چربی شیر و شیر حیوانی هستند و نمی‌توان آنها را جزء انواع وگان دسته‌بندی کرد.  از طرفی  مشکل اصلی  این است که در اکثر موارد این شکلات‌ها در کارخانه‌های تولید کننده انواع شکلات‌های شیری و غیر وگان تولید می‌شوند و این موضوع احتمال مخلوط شدن شیر با شکلات‌های وگان را پیش می‌آورد. البته بسیاری از کارخانجات در دنیا نیز وجود دارند که خط تولید آنها صرفا به تولید شکلات‌های وگان می‌پردازد.
بنابراین اگر گیاهخوار هستید، بهتر است در نگاه اول تصور کنید که بیشتر شکلات‌های تلخ، وگان نیستند. برای تشخیص این موضوع لازم به توجه است که بیشتر برندهای تولید کننده شکلات وگان، دارای برچسب مخصوص هستند و لازم است شما این موضوع را بررسی کنید. نکته دیگر توجه به درصد کاکائو در شکلات است. در صورت امکان سعی کنید شکلات تلخی را انتخاب کنید که حاوی 55 تا 85 درصد کاکائو باشد.

آیا شکلات سفید وگان است؟
بیشتر شکلات‌های سفید برای وگان‌ها مناسب نیستند. با این حال این بدان معنا نیست که شکلات سفید وگان وجود ندارد یا اینکه خودتان نمی‌توانید آن را درست کنید. در حقیقت درست کردن شکلات سفید وگان نسبتا آسان است و نیازی نیست مواد زیادی داشته باشید.
اما به طور معمول طبق فرایند تولید تعریف شده، شکلات سفید باید حاوی 3/5 درصد چربی شیر حیوانی و 14 درصد مواد جامد شیر باشد و اگر حاوی شیر حیوانی نباشد نمی‌توان آن را به صورت رسمی به عنوان شکلات سفید طبقه‌بندی کرد. بنابراین در دسته وگان قرار نمی‌گیرد.  ماده اصلی جایگزین شکلات سفید وگان، کره کاکائو است که همراه آن پودر قند، پودر برنج و عصاره وانیل هم اضافه می‌شود.

چطور بفهمیم که یک شکلات وگان است؟
هنگام جستجوی فروشگاه‌ها برای پیدا کردن بهترین شکلات گیاهی نیازی نیست به دنبال یک برند خاص باشید. بسیاری از شکلات‌های با کیفیت و معتبر، معیارهای عدم گنجاندن مواد حیوانی را برآورده می‌کنند. اما برای بررسی این موضوع ابتدا ترکیبات درج شده بر روی شکلات را مطالعه کنید. موادی مثل کازئین، لاکتوز، آب پنیر و لسیتین‌های حیوانی، ترکیبات مخفی بر پایه شیر هستند که باعث می‌شود شکلات از حالت وگان خارج شود. به طور معمول در اکثر انواع شکلات های تلخ نباید هیچ افزودنی بر پایه شیر وجود داشته باشد. از طرفی اگر بر روی برچسب شکلات میزان کلسترول بیش از 0% درج شده بود، به وجود مواد حیوانی در آن شک کنید. 
بیشتر شکلات‌های وگان حاوی کاکائو، کره کاکائو، شکر و دیگر طعم‌‌دهنده‌های طبیعی وگان هستند که به شما حس ذوب شدن در دهان را می‌دهند.  

چطور شکلات وگان تهیه کنیم؟
اگر به دنبال تهیه شکلات وگان در خانه هستید، باید بگوییم که راه سختی را در پیش ندارید. با کمی صبر و حوصله و پیروی از رسپی ویژه  فروشگاه آنلاین گیاهخواری کاکوتی در این مورد می‌توانید به راحتی آنرا در خانه تهیه کنید. برای این کار فقط کافیست کره کاکائو، روغن نارگیل، پودر کاکائو، شربت افرا، عصاره وانیل و نمک را در اختیار داشته باشید. پس از تهیه این شکلات با خیال راحت یا آنرا به صورت مجزا مصرف کنید و یا از آن برای تهیه انواع کوکی، براونی  و کیک که دستور تهیه آن در بخش رسپی‌های وب سایت آمده است، استفاده کنید. 

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.